Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Výcvik hlídkových psů

 

tuchomerice


Kynologové na Oddělení služební

kynologie v TuchoměřicíchDne 4. května 2017 jsme měli možnost my, studenti České zemědělské akademie v Humpolci, zúčastnit se exkurze na Oddělení služební kynologie v Tuchoměřicích. Toto středisko je zaměřeno na výcvik hlídkových psů a tzv. psích specialistů.

Po příjezdu jsme nejdříve absolvovali teoretickou část prohlídky – seznámili nás s činností útvaru. Policisté nám vysvětlili rozdíl mezi hlídkovým psem a psem specialistou. Hlídkový pes je určen k dozoru na různých akcích, k zákrokům proti agresivním osobám apod. Říká se mu také „dělník“ policie. To pes specialista je něco jiného! V Tuchoměřicích se zabývají výcvikem pachových specialistů – tedy psů, kteří dokážou vyhledat výbušninu, drogy, látky způsobující požáry, zbraně a také lidi. Je toho opravdu hodně, a bylo na co se dívat.

Po teoretické části jsme si prohlédli celý areál, včetně kotců s pejsky. Musíme přiznat, že někteří z nás by si tam pejska určitě vybrali. Po prohlídce nás zavedli za psem „Honzou“ a jeho psovodem, kteří vyhledávají výbušniny. Pes určen k takovému zásahu nesmí být bázlivý ani agresivní, musí se naučit klidu a rozvaze. Proč? Pes „bombař“ musí za každých okolností zachovat klid, bez doteku a zvukového projevu označit předmět – výbušninu. Součástí této ukázky byla i možnost prohlédnout si speciální oblek určený k zásahu při vyhledávání výbušnin. I když šlo o „lehčí“ variantu, oblek vážil 35 kg! A k tomu si ještě připočtěte další výbavu, ovládání psa,… no klobouk dolů před touhle prací! Další zastávkou bylo stanoviště, kde nám psovod se psem „drogařem“ ukázali vyhledání drog v autě. Fenka velmi hezky a rychle vyhledala a označila místo, kde vzorek s drogou byl.

Po ukázce vyhledání přišla řada i na ukázku vzorků drog. Hodně nás zajímalo, kde všude policisté drogy našli. Kromě barů a různých heren byla hezkým příkladem třeba přepravka na dříví, ve které byly drogy umístěné do dutých částí přepravky a ve formě čtverců převáženy. Po drogách přišly na řadu akceleranty – látky způsobující hoření (požár). I ty pes specialista dokáže vyhledat. Bohužel, praktická ukázka nebyla, ale aspoň jsme viděli místo, kde pejsky na tuto práci připravují. Smáli jsme se, že to vypadá skoro jako pokoj na „intru“ před úklidem. Samozřejmě s nadsázkou. Na místě výcviku byl například starý gauč, židle, stůl, sedadla z auta, všechno „malinko“ spálené… Řekli nám, že pravidelně je místo vystaveno kontrolovanému požáru, aby se tak co nejvíce simulovaly reálné podmínky. Pes může být vyslán na prohlídku místa až po té, co je požár úplně uhašen a místo je vychladlé.

Poslední částí prohlídky byla námi oblíbená obrana - zákroky proti „agresivnímu zločinci“ (figurantovi) a ukázky poslušnosti.  Zásahy byly docela tvrdé, dokonce nám ukázali i zadržení v autě. No, byl to adrenalin, ale stálo to za to.

Jsme všichni moc rádi, že nám naši „odborní“ učitelé, ing. Jitka Filová a pan Jaromír Vácha, tuto prohlídku umožnili. Hlavně děkujeme panu Váchovi, který jako bývalý aktivní policista celou akci zorganizoval. Věříme, že se do Tuchoměřic brzo vrátíme (možná někteří z nás jako aktivní psovodi).

Studenti 1.B, 2.B a 3.B

Fotogalerie 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal