Centrum zemědělského vzdělávání


Vybudování Centra zemědělského vzdělávání - Rekonstrukce a stavební úpravy v areálu Školního statku

Registrační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0002508

 

Školní statek spolu s Českou zemědělskou akademií v Humpolci je Centrem zemědělského vzdělání pro Kraj Vysočina. Kraj Vysočina považuje vzdělání v zemědělských oborech za klíčové vzhledem k tomu, že zemědělství hraje v tomto kraji významnou hospodářskou roli. Kraj Vysočina postupně v průběhu několika posledních let investoval výrazně do rozvoje této školy a školního statku, chyběla ale stále hala pro zemědělské stroje a dále odpovídající infrastruktura a zázemí pro výuku chovu vepřů a drůbeže. Cílem projektu je tedy doplnit infrastrukturu pro odborné vzdělání a praxi žáků, aby toto zázemí bylo komplexní a zároveň odpovídalo moderním trendům.

Součástí projektu je výstavba nové haly pro zemědělské stroje, rekonstrukce stávající budovy s odbornými učebnami včetně řešení bezbariérovosti a úprava a rozšíření haly pro chov prasat a drobnochov drůbeže včetně zázemí.

Dále je součástí projektu zajištění vnitřní konektivity areálu (wifi síť, firewall, záložní zdroje) a pořízení velkoplošné televize pro odbornou výuku.
 

Kraj Vysočina – tisková zpráva (7. 12. 2017)

 

Slavnostní otevření Centra (15. 11. 2018)

Přidáno 25. 7. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: