Chovatelská stanice Policie ČR

Navštívili jsme obnovený prackovický policejní areál.
Chovatelská stanice Policie ČR

Dne 28. listopadu 2018 jsme se zúčastnili exkurze do policejní chovatelské stanice v Prackovicích nad Labem. Našim průvodcem se stal přímo její vedoucí – Radek Fuksa. A co jsme se dověděli?

První chovatelská stanice vznikla v Prackovicích v roce 1953 a sloužila pro odchov německých ovčáků, dobrmanů, bíglů, bloodhoundů, labradorských retrívrů a dalších plemen. V roce 2012 byla z ekonomických důvodů zrušena a uzavřena. Do současné doby služební chov psů zajišťovala chovatelská stanice v Domažlicích.

V červnu 2018, po rozsáhlé rekonstrukci v hodnotě přibližně osmi milionů korun, došlo k přesunu celkem jednačtyřicet fen a štěňat německých a belgických ovčáků z Domažlic zpět do Prackovic.

Celková kapacita nově zrekonstruovaného areálu je 70 kotců s výběhy. „Každý rok plánujeme ve stanici odchovat přibližně 130 štěňat, která najdou uplatnění na odděleních služební kynologie a dalších specializovaných útvarech po celé České republice“ řekl Radek Fuksa.

Chod stanice v současné době zajišťuje přibližně desítka policistů a zaměstnanců, mezi nimiž jsou nejen chovatelé, ale například i veterinářka.

Z exkurze jsme si přivezli krásné dojmy a také nabídku na práci po absolvování studia.

Děkujeme R.Fuksovi a také našim učitelům J.Váchovi a Ing. J. Filové za jedinečnou možnost vidět tak pěkné zařízení.

žáci oboru Chovatelství - kynologie

Fotogalerie

 

Přidáno 4. 12. 2018, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli