Exkurze u jízdní policie

Chovatelé koní na návštěvě oddělení služební hipologie Policie ČR
Exkurze u jízdní policie

Studenti – chovatelé koní se vydali do Prahy na Císařský ostrov za policisty služební hipologie, aby zjistili podrobnosti o jejich specializaci. Ti jim vyprávěli o vzniku oddělení a seznámili je s úkoly této policejní složky. Služební koně jsou využíváni pro výkon hlídkové služby, zajišťování bezpečnosti osob a majetku při konání sportovních a kulturních akcí a k zákrokům při nepovolených shromážděních osob. Potkáte se s nimi také u příležitosti významných událostí, např. slavnostních stafážích.

Policisté rovněž chovatelům umožnili nahlédnout do stájí, kde předvedli své služební koně, které už na první dojem vzbuzují respekt. Koně jsou vysocí a příliš se od sebe neliší, aby působili jako oddíl. Pro zajímavost, jeden kůň při pátrací akci hromadného charakteru dokáže nahradit až 30 pěších policistů.

Exkurze byla zakončena na cvičišti ukázkami práce s oddílem. K zhlédnutí byl například pohyb zakouřeným prostorem,  probíhání ohněm nebo chůze proti pevné překážce. Vše působilo dojmem naprosté profesionality, sehranosti a dokonalosti.

Děkujeme policistům za věnovaný čas a sdílení cenných zkušeností.

Přidáno 12. 6. 2024, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: