Instalatéři a tesaři na odborných exkurzích

Instalatéři se seznamovali s novými potrubními materiály, tesaři získávali poznatky na největším veletrhu ve střední Evropě.
Instalatéři a tesaři na odborných exkurzích

Počátkem února se žáci oboru instalatér zúčastnili exkurze do společnosti Wavin Czechia, sídlící v Kostelci nad Labem. Tato společnost je součástí skupiny Wavin, předního světového dodavatele plastových potrubních systémů. Produktové portfolio zahrnuje především výrobky pro rozvody vody, vytápění, kanalizace, komplety pro odvodnění plochých střech včetně zařízení pro hospodaření s dešťovou vodou. Dále systémy pro bezvýkopovou pokládku a renovaci kanalizací, vodovodů a plynovodů.

Exkurze byla zaměřena zejména na nové potrubní materiály typu Fiber Basalt Plus, jejich použití, zásady správné montáže a upevňování.

V úvodní teoretické části se žáci formou přednášky seznámili s výrobním sortimentem firmy a prostřednictvím praktických ukázek s funkcí jednotlivých výrobků. Následovala prohlídka výrobního závodu v Kostelci nad Labem, vybaveného nejmodernějšími automatizovanými linkami zajišťujícími vysokou kvalitu výrobků.

Další akcí, které se zúčastnili instalatéři společně se skupinou tesařů, byla návštěva veletrhu Střechy Praha. Jedná se o největší přehlídku střešních materiálů, okapových systémů, zelených střech, dřevěných konstrukcí, izolací a solárních systémů v České republice a střední Evropě. Akce je místem setkání předních oborníků, techniků, řemeslníků, zástupců stavebních firem i všech zájemců o úsporné bydlení.

Exkurze přinesly žákům mnoho nových praktických poznatků důležitých pro jejich odbornou praxi.

Pavel Dománek

Přidáno 7. 2. 2020, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: