Instalatéři na zkušené

Instalatéři se vypravili na odbornou exkurzi do výrobního závodu firmy KORADO
Instalatéři na zkušené

Poslední říjnový den se naši instalatéři vypravili na odbornou exkurzi do České Třebové. Navštívili zde výrobní závod firmy KORADO. Jedná se o českou společnost s nadnárodní majetkovou účastí patřící mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

V letech 1996 a 1997 byl postaven zcela nový výrobní areál. Investice ve výši téměř 3 mld. korun umožnila vybudování závodu, který je dodnes nejmodernějším závodem svého druhu v celé Evropě. Hlavní výrobní program tvoří desková, trubková a designová otopná tělesa a také ucelený sortiment konvektorů, lokálních větracích a rekuperačních jednotek. Žáci absolvovali odborný seminář ve firemním školicím středisku spojený s exkurzí do výrobního závodu. V úvodní části exkurze získali základní informace o provozu, technické informace o sortimentu výrobků a na názorných modelech mohli sledovat funkce jednotlivých zařízení. Seznámili se s celým procesem výroby od úvodních pracovišť přípravy přes svařování, zkoušení jakosti, nástřik až po kompletaci a balení hotových výrobků.

Exkurze přinesla žákům mnoho nových praktických poznatků a doplnila jejich teoretické znalosti z hodin odborných předmětů.

Přidáno 6. 11. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli