Klíčovou dírkou do dílny opravářů

Opraváři zemědělských strojů nejen opravují staré, ale staví i nové stroje
Klíčovou dírkou do dílny opravářů

Napadlo vás, co se děje za dveřmi opravárenské dílny? Představte si starý zrezivělý traktor odepsaný do šrotu, přidejte k tomu pár šikovných rukou a trochu času. Na konci vám z toho vyjde stroj, který vypadá, jakoby právě opustil výrobní linku. Vše začalo ve školním roce 2016/2017, kdy Kraj Vysočina dodal škole první vyřazený traktor od Krajské správy a údržby silnic. Žákům se pod vedením svých mistrů podařilo nemožné a tak stroj díky nim dostal nové uplatnění.

A nejen to. Ve Světlé nad Sázavou se kromě oprav montují i zcela nové stroje. Tím prvním byl traktor Zetor Proxima Cabrio, kterého v rámci projektu „Postav si svůj traktor“ škola získala v podobě stavebnice. V plné parádě jste ho mohli vidět na přehlídce Zetor Show v Novém Městě na Moravě. Letos se vozový park rozroste o vlastnoručně sestavený nákladní automobil Tatra. Zkrátka, učit se opravářem a mechanizátorem není nuda, ale jedno velké dobrodružství.

Není divu, že zájem o absolventy oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanizace a služby ze strany zaměstnavatelů je obrovský. Žáci již během studia nabývají bohaté zkušenosti z rozsáhlého spektra oprav a montáží. Kromě toho získávají řidičské a svářečské průkazy. To všechno jim umožňuje široké uplatnění na trhu práce.

Přijďte se i vy podívat na námi opravené a smontované stroje. Přijďte se podívat na kluky v akci. Třeba zatoužíte stát se jedním z nich. Zveme vás na Dny otevřených dveří 15. a 16. listopadu 2019 a 8. ledna 2020 do Světlé nad Sázavou.

Přidáno 2. 11. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli