Máme doma štěně – DÍL 3.

Aneb koho jsme si pořídili a jak jsme se našli
Máme doma štěně – DÍL 3.

Vybíráme ze zpráv, dojmů a zážitků studentek kynologie a jejich malých psích parťáků.

 

 

Zdeňka

Má štěně tollera (Nova Scotia Duck Tolling Retriever) jménem Boogie, prý velmi živou a hravou šelmu. Boogiho čeká kariéra záchranářského psa.

Kristýna

„Moje fenka se jmenuje Candelária La Bell Natali, ale říkám jí Cassy.  Rozhodla jsem se pro plemeno Flata coated retrivera.  S výběrem chovatelské stanice pomáhala teta. Cassy se narodila 10.2.2020 v jedné chovatelské stanici v Chomutově a domů putovala počátkem dubna.

Cassy mi od počátku přináší neskutečnou radost, a i když je to někdy trochu náročné, těším se na naše společná dobrodružství.“     

Alex

Jméno psa: Only One Quick Angel

„Vybrala jsem si chovnou stanici na Slovensku a natěšeně čekala, až se štěňata narodí. 10.2.2020 mi přišla zpráva: tři pejsci a tři fenky! Měla jsem možnost prvního výběru a bylo to opravdové dilema. Sledovala jsem bedlivě první krůčky i váhové přírůstky. Když štěňata poprvé otevřela očička, měla jsem jasno. Bude to pejsek s oranžovým obojkem! Pejsci rostli a ten můj mezi svými sourozenci vynikal nebývalou pozorností a rozvážností.  Líbily se mi jeho velké bílé tlapky. Když se blížil den odběru, začaly se uzavírat hranice se Slovenskem kvůli pandemii. Jediná možnost, jak přivézt štěně byl kamión. Pomohl strejda, který se dohodl s bývalým kolegou a pro štěně dojeli. Měla jsem štěstí. Následující den se hranice se Slovenskem uzavřely i pro kamionovou dopravu. Od první chvíle jsme se štěnětem kamarádi, naplno se mu věnuji a užíváme společně strávený čas.“

Jana

Moje fenka se jmenuje Berkana, jsme spolu týden, takže se teprve poznáváme.  Ale je to holka šikovná a učenlivá a už za ten týden jsou z nás nejlepší kamarádky.

Lucka

„Tak tohle je naše Bella. Je to malá kráska, která se ráda přetahuje o hračky.

Přidáno 25. 4. 2020, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: