Nejlepší autoopravář je z Jihlavy

Krajské kolo soutěže Autoopravář Junior 2019
Nejlepší autoopravář je z Jihlavy

Pořadatelská karta krajského kola prestižní celostátní soutěže Autoopravář Junior letos připadla na Českou zemědělskou akademii v Humpolci. A věřte, že se bylo na co dívat.

Již od brzkých ranních hodin jste ve středu 27. února mohli v areálu autoservisu školy zaznamenat čilý ruch. Sjížděli se sem totiž soutěžící, žáci oborů Mechanik opravář motorových vozidel a Autotronik, z celého Kraje Vysočina, aby předvedli svůj um a utkali se v souboji o nejlepšího autoopraváře - juniora.

Bez teorie to nepojede

Po krátkém přivítání s přáním štěstí odstartovala první část klání. Soutěžící museli v ostrém testu 120 otázek prokázat teoretické odborné znalosti. Druhá část byla zaměřena na identifikaci předmětů z oblasti konstrukce a oprav motorových vozidel. Víte například, co je panhardská tyč nebo Hallův snímač?

Vím, proč to nefunguje

Následovala všemi očekávaná přehlídka praktických dovedností. Stanovit správnou diagnózu musí zvládnout nejen lékař, ale i člověk, kterému v autoservisu svěříte automobil. A nejen to. Opravit a seřídit motor, poradit si třeba s elektrickým příslušenstvím, geometrií a vyvažováním kol a s mnohými dalšími servisními úkony, není hračka. Ale jak pro koho.

Účastníci soutěže překvapili organizátory nejen vysokou úrovní odborných znalostí, ale i šikovností svých rukou. Chystáte-li se do budoucna poohlédnout po dobrém servisním technikovi, ať už z pozice zaměstnavatele, nebo zákazníka, mějte na paměti „ správnou pětku“

Top 5 v soutěži Autoopravář Junior 2019

1. Bohumil Nováček, SŠ PTA Jihlava

2. Ladislav Babuněk, SPŠ Třebíč

3. Michal Jirák, SŠ PTA Jihlava

4. Kryštof Kadlec, SŠ PTA Jihlava

5. Robert Dvořák, SŠ řemesel a služeb Moravské Budějovice

V kategorii Autotronik bude v celostátním finále soutěže Kraj Vysočina reprezentovat Ladislav Babuněk, v kategorii Automechanik Bohumil Nováček a Robert Dvořák. Finále hostí ve dnech 15. – 17. dubna Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.

Poděkování

Zvláštní poděkování za vzornou organizaci a průběh soutěže patří všem zapojeným učitelům, mistrům a žákům z ČZA i ostatních zúčastněných škol, panu Jiřímu Vaňkovskému, řediteli havlíčkobrodské provozovny AUTO RACEK a. s., který převzal odbornou záštitu nad soutěží a sponzorům, kteří věnovali soutěžícím hodnotné dary – Kraj Vysočina, Město Humpolec, Würth, spol. s r.o., Berner, spol. s r.o., Auto - F - Rozkoš , s.r.o., Autosalon KUDRNA, AUTO RACEK a. s. a KOPY TRUCK s.r.o.

Vyhlášení výsledků a předávání hodnotných cen se zhostila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Jana Fialová, MBA.

 

Fotogalerie

 

Přidáno 27. 2. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: