Opraváři mají nové garáže

Na pracovišti ve Světlé nad Sázavou proběhla v době hlavních letních prázdnin rozsáhlá oprava garáží.
Opraváři mají nové garáže

V areálu školy v Zámecké ulici ve Světlé nad Sázavou proběhla v době hlavních letních prázdnin rozsáhlá oprava garáží, které byly postaveny začátkem šedesátých let 20. století.

Ve výběrovém řízení Kraje Vysočina získala zakázku na projekt i zhotovení díla firma Qatrosystem s.r.o. Havlíčkův Brod. Původní rovná střecha byla nahrazena šikmou pultovou a sedlovou střechou, krytou vlnitým hliníkovým plechem. Byla rekonstruována elektrická instalace, vyměněna stará dřevěná okna za plastová, osazeny nové hromosvody včetně jejich uzemnění.

K dokončení zbývá osadit nová vrata garáží, jež jsou také součástí díla, a dokončit celkovou fasádu. Zázemí pro opraváře zemědělských strojů, kteří se ve Světlé učí svému řemeslu, se opět viditelně vylepšilo. Kraj Vysočina touto opravou investoval do areálu ČZA ve Světlé nad Sázavou v letošním roce bezmála 3 miliony Kč.

Ve světelském areálu probíhají v letním období opravy budov financované Krajem Vysočina pravidelně. V roce 2016 byla rekonstruována nejstarší část dílen, kde byla zhotovena nová střecha a  část budovy byla přestavěna na denní místnost pro žáky, kteří zde mohou o přestávce odborného výcviku posvačit v příjemném a dobře vybaveném prostředí. Většina budov je osazena novými plastovými okny a vraty. V  roce 2017 byla vyměněna okna na budově domova mládeže a školy. Loni v době prázdnin byla realizována rekonstrukce zateplení a pokrytí střechy objektu s tělocvičnou. Letos byly opraveny nejstarší garáže v areálu. Pro příští rok je plánována oprava střechy nad garážemi u příjezdové cesty do areálu školy.

Vybavování dílen nikterak nezaostává za rekonstrukcemi budov. Od roku 2014 byly nově zakoupeny nebo prošly generální opravou 3 soustruhy, byla zakoupena pásová pila na kov a sloupová vrtačka. Svařovna byla vybavena novým CNC pálicím strojem, který dokáže s vysokou přesností dělit plech až do tloušťky 35 mm. Školní autoškola je od loňska vybavena moderním trenažérem. Před necelým rokem byl pro výuku žáků v řízení skupiny C zakoupen nový nákladní automobil IVECO.

Všechny tyto investice v řádu milionů a celou výbavu sloužící pro výuku žáků oboru Opravář zemědělských strojů, si můžete prohlédnout na dnech otevřených dveří, které škola pořádá 15. a 16. listopadu 2019 a 8. ledna 2020.

Srdečně Vás zveme.

Ing. Josef Horní, zástupce ředitele

Přidáno 9. 9. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli