Ozvěny stáže kynologů v Ivance

Vyplatí se studovat na naší škole? Ano! Díky zahraničním stážím se setkáte se špičkami v oboru. Čtěte!
Ozvěny stáže kynologů v Ivance

Právě jsme se vrátili ze stáže na Slovensku a bylo to super! Díky projektu Erasmus a naší vyučující paní inženýrce Jitce Filové jsme strávili tři týdny na výměnném edukativním pobytu v Ivance při Dunaji. Rádi bychom se teď s vámi podělili o pár dojmů.

V pondělí 1. dubna 2019 jsme po dlouhé cestě konečně dorazili na místo určení. Pan inženýr Eichler nás vysadil v areálu domova mládeže Spojené školy v Ivance a ponechal nás a naše psy svému osudu na příštích čtrnáct dní. Jiná země, jiný jazyk, jiné mravy, dalo by se říct, ale Slováci jsou nám ve skutečnosti kulturně nejblíže ze všech národů.  A pokud vás navíc spojuje společná věc, jako je kynologie, ostatní bariéry padají. Snad proto jsme i za tak krátkou dobu stihli navázat řadu nových přátelství a poznat spoustu skvělých lidí mezi výcvikáři, učiteli i tamními žáky školy.

Náš program byl zaměřen především na nácvik stopařských dovedností a poslušnosti, které jsou nedílnou průpravou ke zkouškám BH-SK – povinné součásti maturitní zkoušky slovenských studentů kynologie. Měli jsme možnost trénovat v moderních výcvikových střediscích v Senci a Podunajských Biskupicích a setkat se se špičkovými slovenskými odborníky v oboru;  Vojtěchem Brlíkem, Martou Majtasovou, Martinou Pechovou a dokonce se samotným Dušanem Majtasem, světovou špičkou kynologie!

Vzkaz pro ty, co chtějí v příštích letech jít v našich stopách? Stáže Erasmu vám pomohou v krátkém čase získat řadu neocenitelných zkušeností, poznat nové lidi, poznat sami sebe a v našem případě poznat i své psí svěřence. V neposlední řadě, díky setkáním s odborníky, získáte chuť něčeho ve svém oboru dokázat. 

Studenti a studentky 3.B

 

Přidáno 28. 4. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli