Plán otevírání škol

Ministr školství Robert Plaga představil plán otevírání škol.
Plán otevírání škol

Ministr školství Robert Plaga představil dne 14. dubna 2020 na tiskové konferenci plán otevírání škol a školských zařízení. Zároveň zdůraznil, že znovuotevření škol se řídí rozhodnutími ministerstva zdravotnictví. „Plán je realizovatelný pouze za předpokladu, že se epidemiologická situace bude vyvíjet dobře,“ doplnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Z návrhu vybírám opatření týkající se středních škol.

Pondělí 11. května 2020

Studentům závěrečných ročníků středních škol bude umožněna přítomnost ve škole, a to výhradně pro účely přípravy na maturitní a závěrečné zkoušky. S tím, že to neznamená, že všichni studenti závěrečných ročníků musí od 11. května do školy, ale je to možnost kombinace vzdálené výuky a konzultací za dodržení přísných hygienických opatření.

Nejdříve 1. června 2020

Možnost realizace maturitních a závěrečných zkoušek.

Červen 2020

Možnost realizace jednotných přijímacích zkoušek na střední školy.

Možnost realizace konzultací či občasných vzdělávacích aktivit pro žáky nekončících ročníků středních škol v menších skupinách, a to formou třídnických hodin. Do konce školního roku bude převažovat distanční forma výuky.

Organizační záležitosti

S ohledem na prodloužení nouzového stavu do 30. dubna, kdy je zakázán volný pohyb osob na území celé České republiky, nebude žákům umožněno vyzvedávat si věci z domova mládeže a školy. Ve výjimečných případech kontaktujte vedoucího domovů mládeže Mgr. Městeckého nebo třídního učitele.

O průběžných konkrétních organizačních záležitostech vás budeme informovat. Záležitosti jednotlivých tříd konzultujte s třídními učiteli.

 

Přidáno 15. 4. 2020, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: