Policistou na zkoušku

Workshop Policie ČR pro střední školy
Policistou na zkoušku

Pomáhat a chránit na zkoušku se do Brna ve čtvrtek 4. dubna vydalo několik studentů čtvrtého ročníku oboru Chovatelství se zaměřením na kynologii. Využili nabídky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, které uspořádalo workshop pro zájemce o povolání policisty.

Líbí se vám policejní uniforma? Láká vás tučný náborový příspěvek? Díváte se rádi na detektivní filmy a chtěli byste se podobat jejich hrdinům? OK, prokažte, že na to máte. Jednou z klíčových podmínek přijetí do řad policejního sboru je splnění náročných fyzických testů a testu osobnostní způsobilosti. A to je, oč v Brně mimo jiné šlo. Čtvrťáci si na místě, totiž v areálu SKP Kometa Brno zkusili, co takové vstupní testování obnáší. Začínáte člunkovým během. Následují kliky, celomotorický test a běh na 1000 metrů.

Součástí Workshopu 2019 byla i prohlídka policejní výzbroje a výstroje. Studentům svou práci představili příslušníci z řad cizinecké a dopravní policie. Samozřejmě nechyběly akční ukázky kynologů.

"Byli jsme vyřízení, ale výlet jsme si patřičně užili", svěřil se jeden z našich studentů. Na otázku, jestli po maturitě plánuje rozšířit řady policistů, pokrčil rameny a nejistě odpověděl: "Uvidíme. Ale práce je to každopádně zajímavá."

Krajská ředitelství Policie České republiky pořádají podobné programy pro uchazeče o povolání policisty několikrát do roka. Akce mají všeobecně dobrý ohlas u veřejnosti, zejména pak u studentů středních škol.

Fotogalerie

 

 

Přidáno 6. 4. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli