Příběhy našich sousedů

Komiks věnovaný osobnosti faráře Josefa Toufara
Příběhy našich sousedů

Studentky prvního ročníku Karolína Horáková, Anastázie Lískovcová a Barbora Chaurová se pod vedením Marie Jarošové zapojily do projektu Příběhy našich sousedů.

Projekt zaštiťuje společnost Post Bellum a je určen pro žáky základních a středních škol. Ti mají za úkol vyhledat pamětníka a na základě jeho vzpomínek vytvořit rozhlasovou, televizní či psanou reportáž, nebo nakreslit komiks.

Náš tým se rozhodl pro komiks věnovaný osobnosti faráře Josefa Toufara, který zemřel 25. února 1950 následkem surového zacházení příslušníků Státní bezpečnosti při vyšetřování takzvaného číhošťského zázraku.

Velmi cenné a zajímavé informace poskytla paní učitelka Jaroslava Davidová, která Josefa Toufara osobně znala. Na škole ji učil náboženství, později doučoval latinu a byl jejím velkým vzorem. V současnosti spolupracuje s děkanstvím na procesu jeho blahoslavení. Studentky rovněž navštívily místa spojená s osobností Josefa Toufara – faru s kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti a klášter premonstrátů v Želivě. Principy komiksu a způsoby práce s komiksovou řečí si osvojily na workshopu s ilustrátorkou Pavlou Šnajdarovou.

Výsledkem jejich práce je vydařený komiksový příběh, který si můžete prohlédnout zde.

Všechny letošní projekty humpoleckých a pelhřimovských škol najdete zde.

Přidáno 4. 6. 2023, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: