ROJEK pro školy

Exkurze ve firmě ROJEK dřevoobráběcí stroje
ROJEK pro školy

Příkladem úspěšné české firmy expandující na zahraniční trhy je firma Rojek a.s. se sídlem v Častolovicích. Tato rodinná firma s více než devadesátiletou tradicí strojírenské výroby se zaměřuje na dřevoobráběcí stroje a výrobky tepelné techniky. Vyráběný sortiment je rozdělen do tří modelových řad: EURO 9 - kombinované profesionální dřevoobráběcí stroje vlastní konstrukce, INDUSTRY 9 - klasické profesionální dřevoobráběcí stroje vlastní konstrukce a TEPELNÁ TECHNIKA - teplovodní kotle nové generace na tuhá paliva.
Díky vstřícnosti vedení firmy proběhla ve čtvrtek 7. listopadu 2019 za účasti našich tesařů a instalatérů třetího ročníku exkurze do výrobního závodu.
Studenti poznali celý okruh výroby začínající v projekční kanceláři a končící ve zkušebně, kde jsou prověřovány hotové výrobky. V předváděcí hale se pak seznámili s kompletním sortimentem dřevoobráběcích strojů a se špičkovými výrobky tepelné techniky. Získali nové poznatky z oblasti spalovacích procesů, účinnosti spalovacích zařízení a zařazení kotlů do jednotlivých emisních tříd.
Exkurze studenty zaujala a přispěla ke zvýšení odbornosti ve zvolených studijních oborech.

Ing. Pavel Dománek

Přidáno 12. 11. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli