Slavnosti ČZA

Den ČZA a Den botanické zahrady
Slavnosti ČZA

Ani horkem rozpálené letní dni neodradily stovky především dětských návštěvníků od tradičně pořádaných slavností ČZA, kterými pravidelně zakončujeme školní rok. Letos se do hry zapojili všichni vyučující i studenti a pro veřejnost připravili řadu zajímavých aktivit.

Den první – Den ČZA

Probíhal na Školním statku. Mohli jste si prohlédnout i podrbat zdejší zvířenu, projet se v kočáře taženým koňmi pod taktovkou zkušených kočí, obdivovat umění našich kynologů a jezdců. Na jednotlivých stanovištích si zájemci vyzkoušeli své znalosti ze zemědělských i technických oborů a dokonce prosvištěli slovíčka z angličtiny. Byla limonáda, byl párek a hlavně zábava.

Fotogalerie

Den druhý – Den botanické zahrady

Přírodní zahrada je náš skvost a chlouba. Oprávněně to stojí černé na bílém, totiž certifikátu, který jí byl před lety udělen. Proto si jistě zaslouží svůj svátek.

Letos, zejména školou povinní návštěvníci, ocenili interaktivní prohlídku s devíti stanovišti a odborným výkladem. Dozvěděli se například, odkud se vzal na chlebu sladký med, kde na zahradě bydlí zvířecí obyvatelé, co je vermikompostér a jak probíhá mulčování. Samozřejmě v centru pozornosti stálo povídání o rostlinné říši. Jednotlivé rostliny se tak představily ústy na slovo vzatých profesionálů i studentů.  Řeč byla o užitečnosti, zvláštnosti nebo třeba jen nevšední vůni a kráse rostlin 

Naučná stezka po zahradě byla zakončena soutěžním testem, ve kterém se utkaly týmy tříd základních škol. Jen pro zajímavost, kvíz se dotazoval i na vlastní návrh ohledně zlepšení zahrady. Vítěze soutěže vyhlásí a odmění odborná porota do konce týdne.  

Děkujeme všem pořadatelům za skvělý program a návštěvníkům za přízeň. Za rok na shledanou.

Fotogalerie

 

Přidáno 26. 6. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: