Stáž na farmách Le Breuil-sur-Couze ve Francii

Martin Jíra a Dominik Vlk jeli okusit francouzské sýry a práci na farmě.
Stáž na farmách Le Breuil-sur-Couze ve Francii

Le Breuil-sur-Couze byste na mapě těžko hledali. Městečko ležící ve střední Francii má jen něco přes tisíc obyvatel a do nejbližší rušnější metropole Lyonu je to přes dvě hodiny cesty.  Tak proč o něm mluvit.

I malá města mají velkou duši, tradici a školu, třeba tu zemědělskou, jako Humpolec.

Martin Jíra a Dominik Vlk o tom vědí své. Právě tito hoši se do Le Breuil-sur-Couze vypravili na stáž zprostředkovanou v rámci Projektu mobility programu Erasmus+. Po tři týdny zde budou pracovat na místních farmách, získávat zkušenosti a snažit se dorozumět. V Le Breuil-sur-Couze totiž čeština nefrčí a tak znalosti angličtiny přijdou vhod. Však Martin s Dominikem museli projít jazykovým testem a přípravným kurzem, který jim byl programem Erasmus+ poskytnut.

Zatímco Martinova hostitelská farma se zaměřuje na ošetřování pastvin, Dominik pomáhá na farmě věnující se produkci mléka a výrobu sýrů.

ČZA v Humpolci vysílá své žáky na zkušenou do Německa, Francie a na Slovensko v rámci programu Erasmus+ pravidelně již několik let. Jedná se o zahraniční praktické stáže v podnicích, odborných školách nebo organizacích zabývajících se odborným vzděláváním a přípravou. Stáže v zahraničí účastníkům zvyšují vyhlídky na budoucí uplatnění na pracovním trhu.

Fotogalerie - Erasmus+ (2018-2019)

 

Přidáno 2. 4. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
Škola doporučená zaměstnavateli