Výprava do Španělska

Za poklady Castellónu, krásami hlubin oceánů a tajemstvím templářů
Výprava do Španělska

Do Španělska jsme se vypravili hned druhý zářijový týden. Cílová destinace: Oropesa del Mar, malebné městečko v provincii Castellón.

Pokud tohle místo znáte, vybaví se vám automaticky dlouhé písečné pláže, svěží středomořský vzduch, šelest vln a příjemně vlažná voda, v které byste strávili celý den. I pro nás byl tohle nezapomenutelný zážitek a tak jsme energii ze slunečních paprsků a moře čerpali do sytosti.

A nejen to. Španělsko nám nabízelo mnoho dalších krás. Uznejte, že  být blízko Valencie a nenavštívit největší oceánografický park v Evropě, by byl skoro hřích. Pochvalné recenze nelhaly. V parku jsme se díky ohromným akváriím nablízko seznámili s faunou a florou nejen Středozemního moře, ale například i Atlantického, Tichého a Indického oceánu. Nezapomenutelným zážitkem pro nás bylo vidět korálové útesy, procházet dlouhými tunely a hlavně pozorovat život v hlubinách oceánů z celé planety.

Na své si přišli i milovníci historie a příznivci filmové produkce. Zavítali jsme totiž na poloostrov Peñíscola známý ze seriálu Game of Thrones, jehož dominantou je hrad z 13. století, založený templářskými rytíři. Hrad nabízí nádherný výhled na staré město a pobřeží.

Zkrátka, výlet se vydařil a umožnil nám skvělý start do nového školního roku. Poděkování patří organizátorům zájezdu.

Přidáno 22. 9. 2023, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: