Vzdělávací projekt Tatra do škol

Opraváři ze Světlé budou mít možnost sestavit automobil TATRA, který pak zamíří do běžného provozu
Vzdělávací projekt Tatra do škol

Studenti technických oborů z několika krajů ČR budou mít letos opět šanci zúčastnit se vzdělávacího projektu Tatra do škol kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS. Mezi vybranými školami je i pracoviště ve Světlé nad Sázavou.

Projekt, který loni v prosinci získal prestižní ocenění School Friendly, vznikl v roce 2018 ve spolupráci mezi automobilkou, jednotlivými kraji a technickými školami. Vybraní studenti ze středních škol dostávají možnost sestavit automobil TATRA, který pak míří do běžného provozu například u krajské správy a údržby silnic nebo u jiných institucí zřizovaných krajem. Studenti tak mají jedinečnou příležitost poznat, jak se vyrábějí nákladní vozy.

Pro Kraj Vysočina půjde o opakovanou účast v projektu: v roce 2018 studenti Střední průmyslové školy v Třebíči postavili Tatru pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina. Rovněž vozidlo, které sestaví studenti ve Světlé nad Sázavou bude sloužit ve stejném provozu.

Petr Neuman, manažer pro klíčové zákazníky společnosti TATRA TRUCKS vyjádřil poděkování všem klíčovým partnerům a paní radní pro školství Janě Fialové, která stála u zrodu projektu za to, že se na Vysočině daří projekt již podruhé realizovat.

Zdroj: TATRA TRUCKS a.s.

Přidáno 3. 2. 2020, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme: