Za tradicí a kvalitou

Exkurze studentů do rajhradské sladovny a vinných sklepů Lechovice
Za tradicí a kvalitou

Jak se nakládá se sladovnickým ječmenem a vinnými hrozny po sklizni jeli prozkoumat vybraní studenti spolu se svým navigátorem inženýrem Doubkem. V rámci předmětu Zpracování zemědělských výrobků tak ve čtvrtek 14. listopadu zavítali do Sladovny BERNARD v Rajhradu a do Vinných sklepů Lechovice.

Na rajhradské sladovně zaujme fakt, že se při výrobě sladu sází na kvalitu. Slad zde vzniká tradičním humnovým způsobem z pečlivě vybraných surovin. Sladovna též využívá vlastní zdroje provozní vody, včetně čistírny.

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín a jako jedny z mála v republice získávají častá ocenění i na mezinárodních výstavách. I zde tajemství úspěchu spočívá v pečlivém výběru výchozích surovin a pomalém tradičním zpracování.

Studenti si z návštěv obou provozoven kromě odborných poznatků odnesli i důkaz, že staré přísloví "práce kvapná málo platná funguje". V Rajhradě a v Lechovicích jej pojímají jako varování. Surovinám, které procházejí přísnou vstupní kontrolou se dopřává čas, než napomohou k výrobě cenných moků.

Přidáno 17. 11. 2019, autor: Martin Viktora

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Zřizovatel:
Kraj Vysočina
Získali jsme:
eBezpečná škola
Zlatý erb
Podpořil Kraj Vysočina
Partneři školy:
Uč se v mládí
Cech obkladačů
Zemědělská Pôdohospodárska škola
Cech topenářů a instalatérů
Cech pokrývačů a tesařů
Agroportal
Agrojournal

Vážený návštěvníku, na webu cza-hu.cz používáme soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s využíváním těchto souborů.